Studium edukacyjno-sportowe dla seniorów subregionu sądeckiego

 

" Studium edukacyjno-sportowe dla seniorów subregionu sądeckiego"
dofinansowane ze środków Województwa Małopolskiego

O projekcie:

 

W ramach projektu zrealizowany zostanie szereg działań mających na celu zwiększenie oraz poprawę jakości oferty edukacyjnej Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecnie stowarzyszenie zrzesza ponad 300 osób starszych - osób w wieku emerytalnym, nieaktywnych zawodowo, mieszkańców powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza. Realizacja niniejszego przedsięwzięcia pozwoli wzbogacić dotychczasowy program edukacyjny Sądeckiego UTW.

 

W oparciu o wieloletnie doświadczenie Stowarzyszenia, konsultacje z członkami Stowarzyszenia, wymagania i oczekiwania osób starszych zaplanowano następujące kierunki działania:

 

  1. Studium Umysłu to seria różnorodnych zajęć rozwijających możliwości umysłu osób w wieku starszym i zachowanie równowagi psychicznej. Będą skierowane do wszystkich, którzy chcą rozwinąć umiejętności intelektualne, zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób, a także w celu poprawy pamięci i podniesienia kondycji umysłowej. Odbędą się różnego rodzaju wykłady oraz zajęcia warsztatowe. Będą to m.in. warsztaty językowe (niemiecki, esperanto), językoznawcze, psychologiczne.

  2. Studium Ruchu - głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch fizyczny. W jej skład wchodzą wykłady oraz szeroki wachlarz zajęć ruchowych: usprawniających na basenie, gimnastyczne na sali, warsztaty taneczne, nordic walking oraz zajęcia „zdrowy kręgosłup” z rehabilitantem.

  3. Studium Zdrowia i Urody- spotkania, które będę miały na celu wyrobić nawyk dbania o zdrowie i o urodę ciała. Odbędzie się cykl prelekcji, warsztaty z kosmetyczką.

  4. Studium Podróżnika -odbędą się wykłady, warsztaty rękodzielnicze, fotograficzne, podróżnicze związane z historią regionu.

 

 

 

 

Copyright © 2013 mk3Dprojekt.